O Nas

O Nas

„Tancerze są jak motyle albo kwiaty. Ale nie zawsze! Bywają i tacy, którym podczas skoków rozsądek z głowy osuwa się do nóg – ci bardziej przypominają nadobne żmije lub węże. Najrzadsi tańczą dlatego, że im to sprawia przyjemność, a za cel biorą osiąganie w tańcu największej sumy piękna i przez urodę swej sztuki dostarczanie sobie samym oraz widowniom dużo najczystszego wzruszenia.”

Jerzy Waldorff wstęp do „Margot Fonteyn autobiografia”

Witamy na stronie Studia Tańca PIRUET – najlepszej szkoły tańca 🙂

Działalność naszej szkoły to 16 lat doświadczenia w zarażaniu miłością do tańca dzieci już od 4-tego roku życia, młodzież i dorosłych.

Ćwiczymy na dwóch salach – we Wrocławiu i w Oławie – gdzie serdecznie wszystkich zapraszamy 🙂

Studio Tańca PIRUET to połączenie radości tańca, pasji, zajęć w atmosferze profesjonalizmu, wspaniałych i zaangażowanych w pracę pedagogów, cudownych chcących się rozwijać uczniów oraz rodziców, którzy wspierają nas swoją pomocą. 

Główny nacisk kładziemy na naukę tańca klasycznego (baletu), ponieważ to baza i podstawa do rozwoju tanecznego dla każdego ucznia.

 W starszych grupach równolegle do tańca klasycznego włączamy naukę technik tańca współczesnego oraz jazzowego, aby nasi adepci mogli rozwijać się harmonijnie.

Uczniowie mają możliwość korzystania z oferty zajęć grupowych, zajęć indywidualnych oraz licznych organizowanych przez naszą szkołę warsztatów tanecznych.

Wizytówką naszej szkoły jest liczne grono pedagogów, którzy będąc profesjonalnymi tancerzami lub instruktorami nieustannie sami się dokształcają, a całą swoja wiedzę i miłość do tańca przekazują naszym uczniom (zakładka O Nas – Instruktorzy).

W naszej szkole miejsce dla siebie znajdzie zarówno osoba, która chce poznać i pokochać taniec, ale jej cel to rekreacja, jak też osoba która taniec traktuje bardzo poważnie chcąc z nim związać swoją przyszłość.

Wszyscy uczniowie Studia Tańca PIRUET mają możliwość obcowania z magią sceny biorąc udział w naszych przepięknych spektaklach baletowych (zakładka Galeria i Teatr Tańca AnKa) oraz corocznych pokazach szkoły (zakładka Galeria).

Wybrane osoby, które ćwiczą dodatkowo wylewając hektolitry potu na sali baletowej mają możliwość reprezentowania naszej szkoły w licznych konkursach baletowych krajowych i zagranicznych (zakładka Konkursy, Festiwale).

Możemy pochwalić się takimi osiągnięciami jak zdobyte medale złote i srebrne naszych uczennic na Mistrzostwach Świata w tańcu – Dance World Cup. Dzięki swoim osiągnięciom zostały tam nagrodzone możliwością udziału w warsztatach zagranicznych rozwijających umiejętności w technice tańca klasycznego (Paryż) i tańca współczesnego (Londyn, Barcelona).

Nasze uczennice zdobyły również liczne medale, nagrody oraz wyróżnienia w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych takich jak: Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu, Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu, Międzynarodowy Konkurs baletowy w Opolu. Miały też zaszczyt reprezentować naszą szkołę w Konkursie Tanzolymp w Berlinie, który zaliczany jest do najbardziej prestiżowych na świecie.

Niektóre z naszych uczennic otrzymały również zaproszenie do udziału w spektaklach baletowych Opery Wrocławskiej.

Większość uczniów naszej szkoły może również pochwalić się występami za granicą, ponieważ współpracujemy z miastem Ceska Trebowa w Czechach gdzie corocznie od wielu lat (z przerwą podczas pandemii) prezentujemy nasze bajki baletowe dla czeskiej publiczności.

Osiągnięciem Studia Tańca PIRUET  są również stypendia artystyczne prezydenta Wrocławia, które od lat otrzymują nasze uczennice.

(zakładka Konkursy, Festiwale)

Wszystkich którzy kochają taniec i chcieliby rozwijać swoją technikę, robiąc to we wspaniałej atmosferze i pod okiem profesjonalnych pedagogów

ZAPRASZAMY DO NASZEGO

STUDIA TAŃCA PIRUET

Kamila Bryzek Kowalska, Anna Staszewska

Znajdziesz nas w mediach społecznościowych

FB – Szkoła Tańca Piruet Wrocław, Studio Tańca Piruet w Oławie

Instagram – studiotancapiruetpoland, piruetolwa

Nasza Fundacja PIRUET wspiera talenty, spektakle, udział w konkursach- KRS 0000 911 655

numer konta do wpłat darowizn dla fundacji: 91 2490 0005 0000 4530 9523 3626

balet2_2019_168

DSC_0418

2019-04-09_03-21-10[1]

1352

_DSC9739