Zajęcia

Zajęcia

TANIEC KLASYCZNY:

Taniec klasyczny to specyficzna forma tańca, zwana też baletem.Różnica polega na tym, że termin balet odnosi się do spektaklu odbywającego się na scenie, natomiast termin taniec klasyczny odnosi się do techniki, jakiej używają tancerze ćwicząc na sali baletowej.
Na zajęcia tańca klasycznego (pot. baletu) zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci będą mogły poznać podstawowe pozycje tańca klasycznego, dorośli rozwijać technikę, poznać lepiej możliwości swego ciała, które stanie się rozciągnięte i bardziej elastyczne. Piękna, harmonijna muzyka wpłynie również na dobre samopoczucie i pozwoli oderwać się od codzienności.

Zajęcia baletowe odbywają się w grupach:

-BALET DLA NAJMŁODSZYCH(dla dzieci w wieku 4-6 lat)

-BALET DLA DZIECI(6-9 lat)

-GRUPY ZAAWANSOWANE

-BALET DLA DOROSŁYCH

 

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY:

Taniec współczesny jest dzisiejszym rozwinięciem tańca ekspresjonistycznego, teatralnego, gdzie w ramach tańca i ruchu znajdujemy radość i zdrowie, oraz poznajemy samego siebie. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu.
Taniec współczesny jest mieszaniną wielu tańców jak np.: modern dance, taniec nowoczesny i jazzowy. Choć bazą jest tu oczywiście taniec klasyczny, to głównie uczucia i emocje są tym, co prowadzi i porywa tancerza.
Zajęcia tańca współczesnego przeznaczone są dla każdego, kto chce rozwijać swoje zdolności fizyczne, zrelaksować się, a także dla wszystkich, którzy chcą poznać samego siebie i odczuwać radość z naturalnego ruchu.

JAZZ DANCE- warsztaty