Zajęcia

Zajęcia

TANIEC KLASYCZNY

Taniec klasyczny to specyficzna forma tańca, zwana też potocznie baletem.Różnica polega na tym, że termin balet odnosi się do spektaklu odbywającego się na scenie, natomiast termin taniec klasyczny odnosi się do techniki, jakiej używają tancerze ćwicząc na sali baletowej.
Na zajęcia tańca klasycznego (pot. baletu) zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci będą mogły poznać podstawowe pozycje tańca klasycznego, dorośli rozwijać technikę, poznać lepiej możliwości swego ciała, które stanie się rozciągnięte i bardziej elastyczne. Piękna, harmonijna muzyka wpłynie również na dobre samopoczucie i pozwoli oderwać się od codzienności.

Zajęcia baletowe odbywają się w grupach:

-BALET DLA NAJMŁODSZYCH(dla dzieci w wieku 4-6 lat)-podstawy tańca klasycznego

-BALET DLA DZIECI(7-12 lat)- podstawy tańca klasycznego

-GRUPY ŚREDNIOZAAWANSOWANE- taniec klasyczny, repertuar klasyczny, technika point, stretching, barre au sol, pilates i dodatkowe zajęcia tańca współczesnego, jazzowego

-GRUPY ZAAWANSOWANE- taniec klasyczny, repertuar klasyczny, technika point, stretching, barre au sol, pilates i dodatkowe zajęcia tańca klasycznego, jazzowego

-zajęcia indywidualne

-przygotowanie do konkursów baletowych

Organizowane są również  dodatkowe warsztaty prowadzone przez wybitnych tancerzy, choreografów, pedagogów.

 

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Zajęcia tańca współczesnego odbywają się w trzech grupach zaawansowania. Są zajęciami dodatkowymi dla dzieci/młodzieży z grup baletowych.

JAZZ DANCE – warsztaty dla grup średniozaawansowanych i zaawansowanych