Zajęcia

Zajęcia

BALET:

Taniec klasyczny to specyficzna forma tańca, zwana też baletem.Różnica polega na tym, że termin balet odnosi się do spektaklu odbywającego się na scenie, natomiast termin taniec klasyczny odnosi się do techniki, jakiej używają tancerze ćwicząc na sali baletowej.
Na zajęcia tańca klasycznego (pot. baletu) zapraszamy dzieci, młodzież

i dorosłych. Dzieci będą mogły poznać podstawowe pozycje tańca klasycznego, dorośli rozwijać technikę, poznać lepiej możliwości swego ciała, które stanie się rozciągnięte i bardziej elastyczne. Piękna, harmonijna muzyka wpłynie również na dobre samopoczucie i pozwoli oderwać się od codzienności.

 

Zajęcia baletowe odbywają się w grupach:

-BALET DLA NAJMŁODSZYCH(dla dzieci w wieku 4-6 lat)

-BALET DLA DZIECI(6-9 lat)

-GRUPY ZAAWANSOWANE

-BALET DLA DOROSŁYCH

balet _para

 

balet_wiosna

TANIEC WSPÓŁCZESNY:

Taniec współczesny jest dzisiejszym rozwinięciem tańca ekspresjonistycznego, teatralnego, gdzie w ramach tańca i ruchu znajdujemy radość i zdrowie, oraz poznajemy samego siebie. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu.
Taniec współczesny jest mieszaniną wielu tańców jak np.: modern dance, taniec nowoczesny i jazzowy. Choć bazą jest tu oczywiście taniec klasyczny, to głównie uczucia i emocje są tym, co prowadzi i porywa tancerza.
Zajęcia tańca współczesnego przeznaczone są dla każdego, kto chce rozwijać swoje zdolności fizyczne, zrelaksować się, a także dla wszystkich, którzy chcą poznać samego siebie i odczuwać radość z naturalnego ruchu.

 

TANIEC TOWARZYSKI:

Taniec towarzyski jest to dziedzina tańca uprawiana od XX wieku, wywodząca się z tańców salonowych. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów oraz muzyką.
Nauką będą objęte tańce standardowe – walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, foxtrot, oraz tańce latynoamerykańskie – samba, rumba, cha cha, jive, pasodoble. Umiejętności nabyte na kursach tańca towarzyskiego spowoduja, że będziecie państwo królami każdego parkietu.

 

PIERWSZY TANIEC :

To taniec, o którym marzy każda młoda para. Dzięki naszym instruktorom, którzy przygotuja indywidualną i unikalną choreografię dostosowaną do możliwości, temperamentów i fantazji tancerzy, każda młoda para zabłyśnie i oczaruje wszystkich swoim pokazem.

HIP – HOP:

Termin „Hip hop” odnosi się do tańca stylów street dance. Może on obejmować szeroki zakres stylów takich jak: hip hop, old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i freestyle. Hip hop ciągle zmienia się, czerpiąc nieustannie elementy z innych tańców nowoczesnych.
Taniec hip hop skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ponieważ ten nurt tańca zakorzeniony jest w kulturze będącej w tej chwili bardzo popularną. Poszczególne elementy tańca hip hop pozwolają na tworzenie własnych układów, będąc jednocześnie dobrą zabawą.

balet _para

żółta