Teatr AnKa – Zespół

Teatr AnKa – Zespół

Emilia Zawalińska

emilia

Swoją przygodę z tańcem zaczęła już w wieku 8 lat, uczęszczając na zajęcia do dziecięcego zespołu Tańca i Piosenki Zgraja . Liczne występy w całej Polsce pozwoliły rozwijać talent i nabywać nowe umiejętności sceniczne. Gościła również w Polskim Radiu, gdzie nagrywała piosenki do przedstawień i muzyczne płyty. Brała udział w widowiskach taneczno – wokalnych Szkolna paranoja oraz Pipi Pończoszanka.

Po wielu latach odnalazła się w balecie. Swoją przygodę z klasyką rozpoczęła w Operetce Dolnośląskiej prowadzonej przez pedagoga Waldemara Staszewskiego. Wielokrotnie brała udział w przedstawieniach, m.in.: Dziadek do orzechów, Piotruś i Wilk, Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu. Od kilku lat współpracuje z wrocławskim studiem Piruet, m.in.: Księżniczka i ziarnko grochu, Krosnowice. Kilka razy do roku bierze udział w baletowych koncertach wystawianych we wrocławskim Imparcie.

Michał Boruch

michal

Michał Boruch- instruktor i tancerz; ukończył Szkołę Baletową przy Operetce Dolnośląskiej; tańczył w Zespole Pieśni i Tańca „Kalina” przy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu; tańczył w spektaklach i pokazach na deskach Impartu, Teatru Polskiego, Opery Wrocławskiej, Filharmonii Wrocławskiej, Hali Ludowej oraz za granicą(Chiny, Czechy).Aktualnie tancerz Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 Sylwia Słocka

sylwia

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 5 lat od rytmiki i zajęć z tańca klasycznego w klasie Katarzyny Haremzy w Młodzieżowym Domu Kultury „Wrocław-Stare Miasto”. W 1998 roku rozpoczęła naukę baletu w Operetce Wrocławskiej pod okiem Waldemara Staszewskiego oraz Ałły Abesadze. Od 2010 związana z Operetką Dolnośląską. W latach 2012-2013 przynależała również do Teatru DAR należącego do Darii Rabendy, gdzie wystąpiła w spektaklu „Shadow of a doubt”. Od 2013 z tancerka Teatru AnKa. Role w Teatrze AnKa m.in.: Klara w „Dziadku do orzechów”, Księżniczka w „Księżniczka i ziarno grochu”, Gryzelda w „O dziewczynce zwanej Kopciuszkiem”.

 Natsuki Katayama

natsuki1 natsuki3natsuki2

Naukę baletu rozpoczęła w wieku 3 lat. Od 15-tego roku życia uczęszczała do Hatanaka Ballet School w Japonii. Następnie spędziła dwa lata w Royal Ballet School w Antwerpii. Występowała w Japonii,Belgii,Polsce. Zatańczyła: Grand pas de deux(Satanella);Grand pas de deux(Le Corsaire);partię Mirty(Giselle); partię Klary(Dziadek do orzechów), tytułową postać w balecie „Ognisty ptak”

Jan Nykiel

balet2018_067

Tancerz, aktor, performer, muzyk, alpinista. Certyfikowany animator kultury i sztuk cyrkowych KLANZY. Od 2010 roku tancerz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Uczęszczał do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, do klasy gitary.

Pracuje głównie w technikach tańca współczesnego, ale również: improwizacji, kontakt improwizacji, BCM, tańcu klasycznym i wielu innych.

Dominika Warchoł

Tancerka tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego. Z tańcem związana od dziecka. Od 2007 roku związana ze Szkołą Baletową dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych przy Operetce Dolnośląskiej we Wrocławiu a od 2012 również ze Studiem Tańca Piruet oraz Teatrem AnKa.  Tańczy w repertuarze Szkoły Baletowej przy Operetce Dolnośląskiej, oraz Teatru AnKa m.in. w baletach i bajkach dla dzieci takich jak:

Kopciuszek (Macocha), Dziadek do Orzechów (Królowa Śnieżynek, Taniec Rodziców, Taniec wschodni, Wróżka Cukrowa) w chor. Anny Staszewskiej,

Księżniczka na ziarnku grochu (Za duża), Cesarski słowik (Cesarzowa, Geisha) w chor. Kamili Bryzek,

Królewna Śnieżka (Macocha, Lisica, Walc), Królowa Śniegu (Wróżka wodna, Kruk, Miasteczko, Herszt Rozbójników), Dziadek do Orzechów (Taniec rosyjski) w chor. Waldemara Staszewskiego.

Patryk Kozieł