Instruktorzy

Instruktorzy

 

 

 

KATARZYNA DRZEWIŃSKA / BALET /

urodzona 5.04.1994r. w Oławie. Od dziesiątego roku życia rozpoczęła naukę różnych stylów tanecznych, in. hip-hop, dancehall, jazz. W roku 2007 ukończyła naukę w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie. W wieku czternastu lat rozpoczęła naukę tańca klasycznego w Oławskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Anny Staszewskiej. W roku 2014 ukończyła Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Oławie z zawodem technik obsługi ruchu turystycznego, następnie podjęła naukę na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku pedagogika tańca. Od roku 2012 instruktorka zajęć tańca klasycznego w Oławie i we Wrocławiu. Uczestniczka wielu występów baletowych oraz projektu ,,Przygoda z bajką baletową’’ w Krosnowicach.  Tancerka w Teatrze ,,AnKa“.

Obraz 050

MAGDALENA JAROSZYK / BRODWAY JAZZ, MODERN DANCE, BALET /

Kwalifikowany pedagog i socjolog. Roztańczona od 13 lat. Animująca innych tańcem od 5 lat. Pracuje z różnymi grupami wiekowymi i zawodowymi: dziećmi z wrocławskich przedszkoli, młodzieżową grupą akrobatów, z aktorami-mimami. Najbliższa jej sercu jest technika tańca współczesnego, klasycznego oraz jazzu.

Magda Jaroszyk 2

 

SZCZEPAN RUDNICKI / TANIEC NOWOCZESNY-HIP HOP, SALSA, AEROBIC LATINO /

Przygodę z tańcem zaczął w 1994 roku w klubie tanecznym „Takt“ Chełm, gdzie trenerami byli Monika i Roman Pawelcowie. W latach 1996 – 2001, równocześnie z treningami tańca towarzyskiego w parach, był tancerzem Formacji Tańca Latynoamerykańskiego „TAKT“ ZOMAR Chełm, która odniosła wiele sukcesów, takich jak wielokrotne Mistrzostwo Polski czy 4 miejsce na Mistrzostwach Świata. Od 2002 roku trenował w klubie „Lider“ Lublin, gdzie pod okiem Jerzego Oleszczyńskiego uzyskał mistrzowską międzynarodową klasę taneczną „S“. Szkolił się u wielu utalentowanych trenerów z zagranicy (np. u Colina Jamesa) i czołowych trenerów z Polski (Adama Króla, Krzysztofa Hulboja, Augustina Egurroli). Ma wiele sukcesów tanecznych, do których zaliczyć można wielokrotne Mistrzostwo Okręgu Lubelskiego w tańcach latynoamerykańskich, półfinał Otwartych Mistrzostw Polski (Polish Open), a także wysokie wyniki w wielu zagranicznych turniejach.

 

szczepan rudnicki (2)

HANNA LECHOWICZ 

Dyplomowana instruktorka rekreacji o specjalnoœci fitness, joga oraz samoobrona. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego  oraz Szkoly Kaskaderów Filmowych „13”.Swoje umiejetności akrobatyczne oraz taneczne nabyła w Czestochowskim Teatrze Tañca oraz w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. Na codzieñ pracuje jako fizjoterapeuta sportowy  oraz nale¿y do  grupy artystyczno-akrobatycznej  „MAGNIFICA”  we Wrocławiu gdzie bierze udzial w licznych projektach tanecznych, kontraktach zagranicznych min. Japonia  oraz warsztatach doszkalajcych.

 

MARTA BRENDELAbsolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Dyplomowany choreograf i instruktor tańca.
Była tancerka Młodzieżowego Teatru Tańca. Obecnie tancerz kontraktowy Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.
Założycielka zespołu tańca współczesnego „Osobowość Zwielokrotniona“. Od 10 lat związana z Operetką Dolnośląską. Współpracuje z wieloma szkołami tańca, gdzie szkoli dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie techniki tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego. Posiada wieloletnie doświadczenie taneczne i pedagogiczne.

 

marta brendel

 

 

 

MARTA  HICHEL

Dyplomowany instruktor tańca i pedagog. Od 2011 roku współpracuje ze Sceną Tańca Capitol, od 2014 roku tancerka kontraktowa Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Od 2012 roku współpracuje z Operetką Dolnośląską we Wrocławiu. Techniki w których się specjalizuje to taniec współczesny, kontakt improwizacja, balet klasyczny, taniec jazzowy, capoeira. Od 2009 roku współpracuje z wieloma szkołami tańca i ośrodkami kultury, prowadząc regularne zajęcia oraz warsztaty taneczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

12395364_1252816234735397_1040250289_n

10582318_1252816304735390_1964091275_n

 

 


 

Tomasz Kęczkowski

Tancerz Opery Wrocławskiej, od 2008 roku solista baletu, występował między innymi jako:
-Rotbart („Jezioro Łabędzie” P. Czajkowski)

-Dziadek, Król Myszy, Sziwa, Pajacyk, taniec chiński („Dziadek do orzechów” P. Czajkowski)

-Synek („Bal życia“, wieczór choreografii solistów baletu Opery Wrocławskiej)

-Zbój, Szewczyk („Kot w butach“ B. Pawłowskiego)

-On („Figle szatana“ A. Münchheimera, S. Moniuszki, R. Augustyna)

-Alfonso, Velasquez („Rękopis“ R. Augustyna)
Ikar („Synapsis“ z muzyką Z. Krauzego, W. Kilara, T.Sikorskiego,
H.M. Góreckiego)
-Adam („Raj utracony”  K. Penderecki)

-Torreador, Fakir, El-Melenas (“Don Kichot)

-Diabeł (Legendy o Maryi B. Martinu)

-Alain (“Córka źle strzeżona” chor. Giorgio Madia)
– Les Bourgeois (Jacque Brel, chor.Ben Van Cauwenbergh)
– My body is A Cage, duet (Peter Gabriel, chor. B. Klimczak)
– tournee na terenie Niemiec i Luksemburga
– Festiwal Operowy w Regensburgu („Jezioro Łabędzie“)

Działalność pedagogiczna:
-Wałbrzyski Ośrodek Kultury (klasyka)
– Studio Tańca Piruet (klasyka)
– UKS Kopernik Wrocław (klasyka baletowa) lekcje   i obozy
– ODT Światowid Wrocław (taniec współczesny i nowoczesny)
– AZS AWF Wrocław (klasyka baletowa dla gimnastyczek)
– Klub Sportowy w Złotoryi (układy choreograficzne dla akrobatów)
– nauczyciel tańca klasycznego w szkole Flex i Reflex
we Wroclawiu

Laureat IX Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego w Gdańsku

tomek

 

figle 003